Trenować z Programowaniem Neurolingwistycznym (NLP)


Cena: 69.00

Autor/Redaktor: Christiane Grau Martenet

Rok: 2022

Tematyka: Pedagogika

Pedagog XXI wieku i jego skrzynka z narzędziami

Tłumaczenie z francuskiego: Lidia Prętka, Zofia Berset

Celem zasadniczym Programowania Neurolingwistycznego (NLP), jako relacji pomocy lub jako pedagogiki w ogóle, jest tworzenie indywidualnej doskonałości. Doskonałość indwidualną możemy zdobyć przez wypracowanie i wzmacnianie zachowań prowadzących do osiągania sukcesu. Jest to droga przemian i transformacji, które polegają głównie na ujawnianiu  i optymalnym wykorzystaniu zasobów danej osoby: jej umiejętności, przekonań i wartości, całej zawartości jej tożsamości i misji, ale także związków, w jakie wchodzi i jakie tworzy ona na poziomie interpersonalnym.

Jak postępować, aby wychowywać ludzi w nieustannym przystosowywaniu się do świata? Jak propagować rozwój możliwie najlepszego potencjału wśród ludzi XXI wieku? Jaką wybrać metodę dla samego siebie, aby pomagać innym w osiąganiu ich zamierzonych celów?

Autorka odpowiada na tego typu pytania opierając się na podstawach NLP, wzbogaconych o bardzo bogate doświadczenie w kształceniu szkoleniowców, pracowników socjalnych, sportowców oraz nauczycieli i wykładowców.

Publikacja ta, zilustrowana przykładami i metaforami, proponuje dynamiczną pedagogikę w trzech częściach:

  • wyjaśnia, jak istoty ludzkie funkcjonują we własnej subiektywności, by postrzegać i rozważać informację dotyczącą ich działań;
  • rozwija metodologię strukturalną, respektującą indywidualność klienta;
  • prezentuje dużą liczbę strategii zmiany, szybkich i skutecznych.

Macie Państwo w ręku jednocześnie podręcznik pedagogiki praktycznej i podręcznik praktyka NLP, pozwalający budować przyszłość na miarę aspiracji coachee.

Ta prosta z założenia książka, z minimalną liczbą terminów fachowych i objaśnień naukowych adresowana jest do profesjonalistów w dziedzinie edukacji, pracy społecznej, trenerów sportowych i medycznych. Do wykorzystania przez wszystkich, także w przedsiębiorstwach… lub w wielu innych relacjach pomocy.

 

O Autorce

Christiane Grau Martenet

Nauczycielka. Posiada dyplom z pedagogiki w dziedzinie nauczania specjalnego (Uniwersytet we Fryburgu) oraz dyplom magisterski z nauk edukacyjnych – psychopedagogika (Uniwersytet w Genewie).

Pracowała przez wiele lat (od 1982 r.) jako profesor w Wyższej Szkole Nauk Zdrowia i Pracy Społecznej HES-SO w Valais. Wykłada w wielu instytucjach kształcenia pracowników socjalnych.

Podczas pracy jako nauczycielka była wielokrotnie konfrontowana z problemami szkolnymi u dzieci, które miały trudności. Nie wiedziała, jak im pomóc, jedyne co miała to intuicja. Problem ten ją zainteresował i rozpoczęła studia w Instytucie IFPNL w Paryżu (1988 r.). Uzyskała dyplom master w NLP i współzałożyła Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich Etincelle (Iskra).

Jest członkiem międzynarodowego komitetu szkoleniowców PNL w Paryżu.

Pracuje z zapałem jako szkoleniowiec w instytucjach społecznych. Jest też doradcą naukowym w Asocjacji NLP Szwajcarii romańskiej.

Mieszka i pracuje w Haudères, gdzie udziela się w samorządzie lokalnym i wspiera lokalne inwestycje gospodarcze.

Wierzy w człowieka! Niepoprawna optymistka, uważa, że każdy może w życiu osiągnąć sukces, wystarczy jedynie poszukać w sobie siły i zasobów do tego potrzebnych. Dlatego uparcie pisze książkę za książką, aby coraz szerzej propagować NLP.

Autor/RedaktorChristiane Grau Martenet
Rok2022
TematykaPedagogika
ISBNISBN 978-83-62182-82-4
FormatB5
Liczba stron252
Oprawamiękka
Waga432