Zastosowanie aromaterapii w holistycznym podejściu do pacjenta – porady praktyczne


Cena: 49.00

Autor/Redaktor: Anna Regner

Rok: 2022

Tematyka: Aromaterapia

W literaturze popularnonaukowej dla terapeutów brakuje praktycznych zwartych publikacji dotyczących wspomagającej roli aromaterapii związanej ze zmysłem węchu i smaku. Stąd pomysł, aby zainteresować tym tematem terapeutów zajmujących się leczeniem holistycznym, czyli fizjoterapeutów, pielęgniarki, logopedów, psychologów, pedagogów i inne grupy zawodowe. Holistyczne, czyli całościowe, podejście do pacjenta opiera się na założeniu, że należy leczyć cały organizm łącząc fizyczność z psychogennością, a nie koncentrować się tylko na jednej chorej części ciała.

Z wstępu Anny Regner


O Autorce

Dr n. hum. Anna Regner zajmuje się od wielu lat neurologopedią. Jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Logopedii Klinicznej i Neurologopedii na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Piętnaście lat była kierownikiem Podyplomowych Studiów z Wczesnej Interwencji Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka
w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Autorka prowadzi działalność szkoleniową i terapeutyczną. Eklektyczne podejście do terapii logopedycznej pozwoliło jej na stosowanie wielu technik oraz różnych koncepcji w pracy z pacjentami niezależnie od ich wieku. Odbyła liczne kursy i szkolenia w kraju i za granicą z zakresu integracji sensorycznej, terapii ustno-twarzowej Castillo Moralesa, masażu niemowlęcego Petera Walkera, Ruchu Kierowanego Nauczania Peto, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, odruchów z twarzy, terapii czaszkowo-krzyżowej, technik manualnych znoszenia bólu. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych i turnusach międzynarodowych, m.in. w USA, Kanadzie, Singapurze, Malezji, Indonezji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Portugalii.
Od roku 2007 współpracuje z zespołem międzynarodowych terapeutów w Ośrodku Terapeutycznym Yonie Bonawi w Singaurze, w którym wykorzystuje się olejki eteryczne jako uzupełniającą formę leczenia, celem wzmocnienia efektów terapii manualnej.
Anna Regner jest autorką trzech książek dotyczących praktycznej pomocy w terapii ustno-twarzowej.
Autorka jest członkiem Stowarzyszenia Terapeutów Castillo Moralesa Polska.

Autor/RedaktorAnna Regner
Rok2022
TematykaAromaterapia
ISBN978-83-62182-98-5
FormatB5
Liczba stron84
Oprawamiękka
Waga213 gram